Szalony crowdfunding – ThrillCorp

ThrillCorp - wertykalny rollercoaster

ThrillCorp – wertykalny rollercoaster

Dzisiaj świat obiegła wieść o niezwykle ciekawym projekcie rodem z USA, finansowanym przez crowdfunding udziałowy. ThrillCorp, spółka organizująca akcję poszukuje niemałej kwoty, bo aż pięćdziesięciu milionów dolarów na zrealizowanie swoich zamierzeń biznesowych. Jakich? Już sama nazwa spółki wskazuje, że nie jest to coś banalnego. I tak rzeczywiście jest. ThrillCorp zamierza wybudować pierwszy w świecie wertykalny rollercoaster – Polercoaster (gra słów: ang. pole – słup oraz rollercoaster). Jak to ma wyglądać najlepiej zobaczyć na załączonym wideo.

Polercoaster ThrillCorp w centrach miast? To możliwe

Warto podkreślić, że ze względu na swoją konstrukcję oraz wymagania powierzchni gruntu pod inwestycję, taka atrakcja mogłaby powstać w większości miast świata. Tak swoje zamiary argumentuje również twórca projektu, twierdząc że wpływ inwestycji na środowisko będzie znikomy a dla osób korzystających z atrakcji będzie z pewnością atrakcyjny finansowo, gdyż nie będą one musiały ponosić kosztów wstępu oraz dojazdu do parków rozrywki, które z reguły usytuowane są w znacznej odległości od skupisk ludzkich. Taka atrakcja mogłaby być nawet zlokalizowana w centrum Warszawy a jej wartością dodaną jest taras widokowy oraz restauracja mieszcząca się na szczycie konstrukcji. Sukces gwarantowany! Już widzę oczami wyobraźni podróżnych czekających na pociąg na Dworcu Centralnym i międzyczasie aplikujących sobie ekstra dawkę adrenaliny :)

Koszt  jednej wieży szacowany jest na trzydzieści milionów USD a plany twórcy są ambitne. Na początek to 30-50 lokalizacji w samych USA a następnie możliwość przystąpienia do programu partnerów spoza USA. Patrząc na prezentację wideo, jesteśmy przekonani, że taka atrakcja byłaby hitem w każdym kraju, pod każdą szerokością geograficzną, pod warunkiem usytuowania jej w odpowiednim miejscu gwarantującym niesamowite wrażenia i piękne widoki a nie tylko jazdę i thrill.

Twórca ThrillCorp to seryjny przedsiębiorca

Wartym uwagi jest, że ThrillCorp to koncepcja i biznes znanego w świecie rozrywki  seryjnego biznesmena, którego atrakcje przyniosły już niesamowitą sprzedaż w wysokości ponad dwóch miliardów dolarów. Bill Kitchen stworzył min. iFly  – symulator skoków spadochronowych, które możemy spotkać w wielu miastach świata, często usytuowanych w centrach handlowych. Bill Kitchen udowodnił już, że aby zafundować  sobie porządną dawkę adrenaliny nie trzeba jeździć do parków rozrywki a Polercoaster to kolejny przykład i trzeba przyznać dosyć przekonujący, że można połączyć funkcje użytkowe z pierwiastkiem szaleństwa.

Zbiórka funduszy oraz pozyskiwanie inwestorów odbywa się bezpośrednio przez stronę internetową ThrillCorp i każdy może zainwestować i przystąpić do programu. Kampania odbywa się na zasadach crowdfundingu udziałowego i jest regulowana i autoryzowana przez SEC – amerykański odpowiednik KNF. Minimalna inwestycja to 200 USD.

Polercoasters by ThrillCorp

Polercoasters by ThrillCorp

Przemysław Róziecki

Teoretyk oraz praktyk crowdfundingu z naciskiem na crowdfunding udziałowy (inwestycyjny). Współtwórca platform crowdangels.pl oraz sharevestors.com dedykowanej dla grupowych inwestycji w nieruchomości (crowdfunding nieruchomości)

You may also like...