Jak robić inwestycje w nieruchomości bez kapitału?

Inwestycje w nieruchomości bez kapitału? Sprawdź shareVestors.com

Inwestycje w nieruchomości bez kapitału? Sprawdź shareVestors.com

Jak robić inwestycje w nieruchomości z minimalnym wkładem?

Jak pomnożyć pieniądze dysponując niewielkim kapitałem i w czasach, kiedy na lokacie oszczędnościowej banki oferują marne 1,5%. Inwestycje w nieruchomości są rozwiązaniem, ale jak to zrobić mając 1000 zł?

W internecie pojawiają się ostatnio pogłoski o wprowadzaniu przez banki w Polsce ujemnego oprocentowania rachunków bankowych. Oznacza to, że nie dość, że dajemy bankom nasze pieniądze, którymi mogą one dowolnie obracać i w ten sposób zarabiać, to jeszcze jesteśmy obciążani kosztami utrzymania rachunku bankowego. Wydaje się absurdalne? Tak, ale nie możemy zapominać, że taka sytuacja ma już miejsce w kilku europejskich krajach i wkrótce takie rozwiązania mogą się pojawić na naszym podwórku. Zresztą, jakby na sprawy nie patrzeć, banki już dawno przestały być atrakcyjnym miejscem na trzymanie naszych oszczędności. Marne oprocentowanie lokat jak najbardziej przemawia za tym aby szukać lepszych rozwiązań i bardziej efektywnych.

Więc co? Może nieruchomości? Zdecydowanie tak. Inwestycje w nieruchomości charakteryzują się bardzo niskim ryzykiem i dają wysokie zwroty. Wielu z was powie ok, ale jak to się ma do lokaty? Przecież mając wolne kilka czy kilkanaście tysięcy złotych nie da się przecież kupić nieruchomości. Fakt, kupić się nie da, ale te pieniądze można już zainwestować w wielkie projekty wykorzystując takie rozwiązania jak crowdfunding nieruchomości – czyli inwestycje grupowe. Na poparcie tego rozwiązania może wystarczyć jeden fakt – spółki oferujące możliwość inwestycji grupowych gwarantują 10% zwrotu z inwestycji rocznie. Dla porównania, średnia stopa oprocentowania lokat bankowych to obecnie 1,5%. To chyba wystarczy, prawda?

Czym jest crowdfunding nieruchomości?

Czym jest crowdfunding nieruchomości?

Inwestycje w nieruchomości przez crowdfunding? w Polsce już się to dzieje

Jak to wygląda w polskich realiach? Od kilku miesięcy na rodzimym rynku działa portal dedykowany tej formie inwestowania, za pośrednictwem którego możemy inwestować posiadając już nawet 1000 zł wolnego kapitału. Dzięki współpracy portalu shareVestors.com z takimi firmami jak MzuriCFI czy Pracownia Finansowa, dla zarejestrowanych użytkowników otwarte są możliwości inwestycji w projekty realizowane przez wymienione spółki. W zależności od długości inwestycji oraz pozyskanego kapitału inwestycyjnego od inwestorów można zarobić nawet 12% w skali roku. Zupełnie bezobsługowo i pasywnie. Co ciekawe, po zakończeniu inwestycji inwestor może zostać spłacony, lub jego kapitał może być automatycznie przekazany na cele kolejnego projektu, z takimi samymi warunkami. Co to oznacza? Inwestując 10 tysięcy teraz, co rok będziesz dostawał 1200 złotych dywidendy. Bezterminowo. Na zawsze. Czy to skłania was do zlikwidowania lokaty?

Przemysław Róziecki

Teoretyk oraz praktyk crowdfundingu z naciskiem na crowdfunding udziałowy (inwestycyjny). Współtwórca platform crowdangels.pl oraz sharevestors.com dedykowanej dla grupowych inwestycji w nieruchomości (crowdfunding nieruchomości)

You may also like...

6 Responses

 1. brano pisze:

  Oj – wejście w nieruchomości jest jeszcze w miarę dostępne, ale czas pokaże jak będzie to wyglądało dalej. Na pewno ceny pójdą w górę – nie ma opcji, żeby dalej trzymały się na takim poziomie. Jartom już dawno sugerował, że stawki muszą pójść do góry i tak będzie się stopniowo działo.

 2. homiks pisze:

  Hale magazynowe dają warunki do inwestowania i jemu sprzyjają. Żeby przejąć jednak taką nieruchomość, najpierw musicie wyłożyć potężny kapitał. Czy dysponujecie takim? Kolejne miesiące pokażą jak wygląda sytuacja, ale generalnie zakładam, że prędko cenowo lepiej nie będzie.

  • Admin pisze:

   Hej Homiks. Zgadzamy się, hale magazynowe w dobrych lokalizacjach, blisko głównych tras to świetna lokata (inwestycja). Tu nie chodzi o to czy my mamy, bo nie mamy – ale z pewnością zebrałaby się grupa osób / inwestorów, którzy razem mogliby dysponować odpowiednim kapitałem aby w taką halę zainwestować czy takową przejąć. Pozostaje jednak kwestia, kto taką akcję zorganizuje i kto będzie tym majątkiem zarządzał. Jeżeli czujesz się na siłach i znasz rynek – polecamy portal dedykowany dla grupowych inwestycji w nieruchomości – http://www.sharevestors.com – załóż tam projekt i daj nam znać – z pewnością napiszemy o nim w tym serwisie i będziemy go promować. Za darmo!

 3. homiks pisze:

  Pewnie, że to jest temat wyłącznie dla poważnego, duzego gracza, ale nie zmienia to faktu, że potencjał jest. Inna sprawa to doświadczenie – byle kto nie będzie zarządzał halami magazynowymi, co nie?

 4. Fabian pisze:

  Świetny materiał, właśnie tego szukałem, dzieki za udostępnienie oraz liczę na więcej materiałów o aktualnym materiale. Pozdrawiami życzę samych zysków w rozwijaniu bloga

 5. Jerzy pisze:

  Dobry materiał o inwestycjach, możesz polecić jeszcze jakieś formy zyskiwania w internecie czy pracy zdalnej w domu, interesowałem się programami partnerskimi ale nie wiem czy zatem dla mnie, może trochę mi doradzisz. Ogólnie niezwykle fajny blog