Ponad milion złotych z crowdfundingu

milion złotych z crowdfundingu

milion złotych z crowdfundingu

Jakiś czas temu pisałem, że crowdfunding udziałowy w Polsce nabiera impetu a teraz mamy na to najlepsze dowody. W jeszcze trwającej kampanii, na Crowdangels.pl, spółka Herba Pharma ma na liczniku ponad milion złotych, pozyskanych od inwestorów internetowych.

Herba Pharma to właściciel marki oraz producent preparatów Willo. Produkty spółki są organiczne, wytworzone na bazie kwasu salicylowego pozyskanego z kory wierzby, idealnie sprawdzają się jako substytut takich leków jak popularna aspiryna czy jej pochodnych (Apap, Ibupofren, Etopiryna itp.). Jednak flagowcem spółki, mimo ogromnego potencjału Willo+, który sprawdza się przeciwbólowo i przeciwzapalnie, jest produkt Willo S. Ten preparat, jako jedyny suplement w Polsce, rekomendowany jest przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, jako sprawdzony i przetestowany klinicznie i przede wszystkim niosący ulgę w schorzeniach i zwyrodnieniach stawów. Mało tego, spółka we współpracy z partnerami zewnętrznymi zbudowała imponującą sieć dystrybucji. Szerzej o Willo pisałem w tym artykule.

Kapitał z crowdfundingu zostanie przeznaczony na promocję
Spółka, mimo posiadania znakomitych produktów na potencjalnie ogromnym rynku, nie mogła rozwijać się tak szybko, jak było zamierzone. Brakowało środków na promocję. Właściciele spółki postanowili sprzedać część udziałów, aby pozyskać potrzebny kapitał. Na Crowdangels.pl, platformie specjalizującej się w crowdfundingu udziałowym, złożyli inwestorom internetowym, czyli każdemu z nas, ofertę zainwestowania w ich projekt. Na chwilę obecną, kilka dni przed końcem kampanii, twórcy Willo mogą czuć satysfakcję.

Rekordowa zbiórka, ponad milion złotych z crowdfundingu
Cel minimalny kampanii crowdfundingowej został ustalony na 0,5 miliona złotych, co i tak stanowiło rekordowe wyzwanie. Jednak ten, na 6 dni przed końcem kampanii został zrealizowany w 250%. W chwili obecnej, na koncie kampanii Willo, znajduje się ponad 1,25 miliona złotych i jest ciągle szansa aby osiągnąć cel maksymalny, ustalony na 2 miliony PLN.

Granica została przekroczona. Po raz pierwszy w krótkiej historii polskiego crowdfundingu pękła przysłowiowa bańka. To dobry znak i dobry prognostyk dla rozwijającej się branży. Crowdfunding udziałowy potrzebuje takich sukcesów. Jednak, jeszcze bardziej potrzebny jest znaczący exit, dzięki któremu inwestorzy będą mogli odzyskać kapitał i podliczyć zyski.

Właściciele Willo oferują wykup udziałów po dwóch latach, z 20% zyskiem. To opcja wyłącznie dla chętnych. Plany spółki są dalekosiężne a te zakładają przejęcie nawet 1% rynku wartego 11 miliardów PLN. Na osiągnięcie tego kamienia milowego zarząd spółki wyznaczył sobie okres pięciu lat.
Czy to się uda? Wierzę, że tak. Tym bardziej, że preparaty Willo to, jak już wspomniałem, naturalne i organiczne zamienniki najbardziej powszechnie stosowanych leków. I w przeciwieństwie do nich, nie wywołują (często fatalnych) skutków ubocznych.
Kampania Willo na Crowdangels.pl trwa do czwartku, 2 lutego. Do tego czasu każdy ma szansę zostać inwestorem w tym projekcie. Oczywiście, jeżeli cel maksymalny nie zostanie osiągnięty wcześniej.

Przemysław Róziecki

Teoretyk oraz praktyk crowdfundingu z naciskiem na crowdfunding udziałowy (inwestycyjny). Współtwórca platform crowdangels.pl oraz sharevestors.com dedykowanej dla grupowych inwestycji w nieruchomości (crowdfunding nieruchomości)

You may also like...