Jak działa crowdfunding nieruchomości?

Jak działa crowdfunding nieruchomości? Już po samej terminologii można by wnioskować, że chodzi o coś skomplikowanego. Nic jednak bardziej mylnego. Crowdfunding nieruchomości to po prostu inwestycje grupowe. W grunty, w domy, w osiedla, w biurowce. Możliwości do zastosowania tej metody finansowania inwestycji jest wiele, jest tylko jeden warunek. Muszą spotkać się strony transakcji, czyli przedsiębiorca realizujący projekt inwestycyjny oraz inwestorzy, którzy razem zainwestują w projekt. Naturalnym miejscem takich spotkań jest Internet, dedykowana platforma, gdzie spotykają się przedsiębiorcy z inwestorami.

Przez platformę internetową każdy ma możliwość inwestycji w projekty, które były wcześniej limitowane dla niewielu. Teraz każdy, kto dysponuje wolną kwotą kilku tysięcy złotych, może inwestować w nieruchomości. Inwestor, wpłacając kapitał na poczet projektu w który inwestuje, otrzymuje udział(y) w spółce celowej realizującej projekt.

Poniżej infografika przybliżająca zagadnienie i objaśniająca czym jest i jak działa crowdfunding nieruchomości

Jak działa crowdfunding nieruchomości?

Jak działa crowdfunding nieruchomości?

Przemysław Róziecki

Teoretyk oraz praktyk crowdfundingu z naciskiem na crowdfunding udziałowy (inwestycyjny). Współtwórca platform crowdangels.pl oraz sharevestors.com dedykowanej dla grupowych inwestycji w nieruchomości (crowdfunding nieruchomości)

You may also like...